تجارت و صادرات چرم+ قیمت خرید و فروش روز

امروزه استفاده از محصولات چرمی در بین اکثر افراد بسیار رایج شده اما قبل از پرداختن به قیمت روز خرید و فروش چرم در تجارت و صادرات به عوامل رونق دهنده استفاده از این محصول با هم نگاهی بیاندازیم. معمولا برای تولید یک محصول چرمی از پوست حیوانات استفاده می شود که این پوست ها پس از گذراندن فرآیندهای مختلفی تبدیل به چرمی قابل استفاده در تولید انوع کفش، کیف و دیگر محصولات می شود.

تجارت چرم

از تجارت های پرسود و بی دردسر می توان به تجارت چرم از نوع مصنوعی اشاره کرد. اما گفتنی است که این محصول هنوز آنچنان که باید جایگاه مناسبی در تجارت کشور ما پیدا نکرده است. مهم ترین شهرهای تولید کننده چرم در کشور ما شهرهای تبریز، ورامین و مشهد هستند که به تولید چرم خام به صورت گسترده مشغول هستند.

نکته ای باعث شده است تجارت این محصول به خوبی صورت نگیرد این است که چرم هایی که در کشور ما تولید می شوند به صورت خام صادر می شوند از این رو قیمت بسیار کمتری نسبت به چرم های دباغی شده دارند. همچنین تاجران شهرهای تولید کننده این محصول اهمیت چندانی به افزایش و گسترش بازار آن نمی دهند این در صورتی است که تجار این مناطق می توانند بیشترین بهره را از این صادرات این محصول ببرند.

از چرم مصنوعی می توان در تهیه انواع کیف و کفش، پالتو و بسیاری از چیزاهای دیگر استفاده کرد. کشورهای تولید کننده این محصولات نظیر اسپانیا و ترکیه با خرید این چرم های خام  به تولید چنین محصولاتی با برندهای بسیار مشهور و با کیفیت می پردازند و سپس این محصولات را دوباره به کشور ما وارد می کنند که در این صورت باز هم کشور ما از این موضوع سودی نمی برد.

صنعت چرم و چرم سازی در کشورهای مختلف بسیار پر رونق می باشد و سالیانه میلیاردها دلار چرم خام خرید و فروش می شود که سهم کشور ما در این بازار پرسود بسیار ناچیز است. از بزرگترین کشورهای صادرکننده چرم می توان به کشور چین اشاره کرد که بیش از نیمی از چرم کل بازار جهانی را تولید و صادر می کند.

اما در این بین کشور ایتالیا به دلیل رهبری دنیای مد و پوشاک چرمی و همچنین وجود برندهای جهانی در این کشور باعث شده است که ایتالیا به یکی از بزگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات چرمی طبیعی و مصنوعی مبدل شود.

تجارت چرم

استفاده از محصولاتی که از چرم واقعی هستند می تواند برای شما هزینه هنگفتی داشته باشد اما در این بین نوعی چرم نیز وجود دارد که به آن چرم مصنوعی می گویند. انتخاب اکثر افراد جامعه معمولا این نوع از چرم است زیرا به دلیل قیمت بالای چرم های اصل خرید آن برای اکثر افراد مقدور نیست. درست است کیفیت این چرم مصنوعی به پای اصل آن نمی رسد اما قیمت بسیار مناسب آن باعث شده است که طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کند.

برخی از افرادی که حامی حقوق حیوانات هستند استفاده از چرم های طبیعی را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند و جایگزین چرم های طبیعی را چرم مصنوعی می دانند. از همین جهت چرم های مصنوعی به چرم وگان و یا گیاهی نیز معروف است.

جالب است بدانید چرم های مصنوعی در صورتی که در معرض آتش قرار بگیرند به راحتی ذوب می شوند و از بین می برد این در حالی است که چرم های طبیعی در صورت آتش گرفتن تنها فشره شده و جمع می شود. چرم های طبیعی معمولا بوی به خصوصی دارند اما تولید کنندگان چرم مصنوعی با اضافه کردن موادی به محصول خود سعی می کنند این بوی خاص را در محصولات خود ایجاد کنند.

تجارت چرم

صادرات چرم

از دیگر عواملی که صادرات چرم را با مشکل روبرو کرده است افزایش عوارض صادارت این محصول است. همانطور که در قسمت های قبلی نیز اشاره شد، برخی کشور ها با خریداری چرم خام از ایران و فرآوری آن به محصولات قابل استفاده دوباره آن ها را به کشور ما باز می گردانند که موضوع باعث می شود در صادرات این محصول هیچ ارزش افزوده ای برای کشور ما ایجاد نشود.

اگر می خواهیم که سهم ما از بازار صادرات چرم مصنوعی بیشتر شود باید زیر ساخت های لازم برای رقابت در بازارهای جهانی را ایجاد کنیم. یکی از عواملی که می تواند در شناخت چرم ایرانی تاثیر گذار باشد حضور در نمایشگاه های بین المللی در دیگر کشورها می باشد. حضور در این نمایشگاه ها باعث شناخته تر شدن محصولات ایرانی و رقابت آن با برندهای مطرح جهانی می شود.

امروزه برندهای ایرانی مانند چرم درسا، چرم نوین، چرم مغان و چرم مشهد توانسته اند محصولاتی را تولید کنند که قابل رقابت با دیگر برندهای خارجی می باشد.

شاید برایتان جالب باشد که صادرات یک کفش چرم می تواند از لحاظ ارز آوری برای کشورمان با چند بشکه نفت برابری کند اما به دلیل نبود قوانین سختگیرانه برای واردات محصولات چرمی افراد سودجو این محصولات از طریق قانونی و یا به صورت قاچاق وارد کشور می کنند.

صادرات چرم

قیمت چرم

برای این که بتوانید از قیمت چرم با خبر شوید باید به خوبی بازارهای این محصول را شناسایی و بشناسید زیرا قیمت چرم نسبت نوع، کاربرد و کیفیت آن می تواند دچار نوسان و تغییر قیمت شود، مجموعه ما در این مسیر می تواند شما را یاری کند.

خرید چرم

برخی عوامل وجود دارند که می توانند در قیمت خرید چرم تاثیر گذار باشند. اگر شما قصد خرید چرم طبیعی را دارید عواملی مانند بالا رفتن هزینه های پرورش دام و همچنین نایاب بودن چرم برخی از حیوانات می تواند در بالا رفتن قیمت محصول تاثیر بسزایی داشته باشد.

خرید چرم

روش های دباغی چرم طبیعی و مواد به کار رفته در پروسه دباغی از جمله مواردی است که می تواند هزینه خرید یک محصول چرمی را بالا ببرد.

فروش روز چرم

برای اینکه شما بتوانید محصولات چرم خود را در بازارهای روز دنیا به فروش برسانید باید ابتدا شناخت و دانش کافی را در رابطه با این بازارها به دست بیاورید تا بتوانید به سود مورد نظر خود برسید. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می خواهید چه نوع محصولی از چرم را بفروشید. پس از مشخص کردن این موضوع می توانید به فروش محصولات چرمی و صادرات آن را آغاز کنید.

فروش روز چرم

مجموعه ما در راستای بهبود بازار تجارت و صادرات محصولات چرمی سعی کرده نکات مهم و قابل توجهی را در این مطلب برای شما ذکر کند. اگر شما نیاز به خرید چرم طبیعی و مصنوعی دریافت مشاوره دارید می توانید به راحتی به پر کردن فرم درج شده در سایت با ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما